Ed Hardy

O značce

Původ a cesta ke vzniku této velmi zajímavé značky, má hodně netypický průběh. Ed Hardy je totiž americký umělecký tatér, který pochází z jižní Kalifornie. Svou výraznou formou tetování se stal žádaným také v módním průmyslu. Vystudoval v San Franciscu umělecký institut se zaměřením na potisky. Svůj um dále rozvíjel v Japonsku, kterým se nejvíc inspiroval. Dokázal smísit prvky klasické japonské estetiky a techniky s americkým stylem. V roce 1982 se svou ženou publikovali již přes 20 knih, které zahrnují  Hardyho tvorbu.

Charakteristika zboží

Od roku 2004 začal Hardy spolupracovat s Christianem Audigierem. S tímto charismatickým módním návrhářem milující barvy povýšily tetování na vyšší úroveň. Nejprve začínali s výrobou bot, ale když se jim dostalo velkého úspěchu, pokračovali dál. Nyní je velká poptávka po jejich oblečení, parfémech, páscích, kšiltovkách, kabelkách, hodinkách, tričkách, čepicích, slunečních brýlí nebo třeba po dětských botičkách.

Ed Hardy jeans

Hardyho džíny jsou zajímavé jeho osobitým stylem a pestrými vzory. Dokázal tak klasické džíny obohatit o nádherné tatérské prvky, které jim dodají grády. Za posledních pár let slaví úspěch, jak v USA, tak i v Evropě. Je to díky street stylu v kombinaci s nádhernou kresbou právě Hardyho.

Zajímavosti

Don Ed Hardy během svého studia v San Franciscu občas zaskočil za tehdy známým tatérem a námořníkem Jerrym Sailorem. Už v tomto okamžiku se začala společně s jeho uměním vytvářet značka Ed Hardy. Právě tyto okamžiky dodaly jeho tvorbě prvky streetu, námořnictví i dálného východu. Dnes již je Don Ed Hardy v penzi. Nicméně jeho tvorba je dál šířena francouzským umělcem Christianem Audigierem, který má od roku 2004 svolení používat Hardyho motivy.

Pobočky

Tyto miniobchůdky u nás najdete  v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *