Galerie Vaňkovka

Informace o Galerii Vaňkovka

Galerie Vaňkovka patří mezi nejznámější nákupní centra v Brně. Je to mimo jiné dáno velmi dobrou lokalizací mezi vlakovým a autobusovým nádražím, takže je jednoduché zde trefit. Přestože je celý komplex vybudován na ploše 28 800 m2, tak je jeho prodejní plocha daleko větší okolo 37 000 m2. V prosklené nákupní části v přízemí a v patře je umístěno 130 obchodů. Nemusíte mít obavy z parkování, protože další dvě patra jsou vyhrazena právě pro parkování. Možná jste nevěděli, že provozovatelem je společnost ECE, která dala vznik 100 nákupním centrům u nás i ve světě. Mezi mě patří např. Arkády Pankrác v Praze.

Jak se dostanete do Galerie Vaňkovka?

Pokud svou cestu nasměřujete k Hlavnímu nádraží, tak nic nepokazíte. Od nádraží jděte směrem k Tescu nebo ze Zvonařky a pak už vás navede dav nebo cedule. Pokud si zvolíte autobus tak vystupte na zastávce Úvoz, která je hned před Galerií. Pokud si nebudete jistí, když pojedete autem tak vám pomůže mapka na stránkách Vaňkovky: http://www.galerie-vankovka.cz/cz/kontakt.

Obchody a butiky

V přízemí se nachází Interspar a několik obchodů. Mezi největší patří Datart, Humanic, Deichmann, C & A, Tally Weijl, Lewi´s, Nanu Nana, Rock Point a další. Také zde naleznete rychlé občerstvení, drogerii DM, telefonní operátory, knihkupectví, hračkářství Sparkis a další. V 1. patře se nachází zejména přední značkové obchody s oblečením C & A, Esprit, Reserved, Lacoste, Orsay, Kenvelo, Promod a nyní také od konce června nově otevřený New Yorker. A mnoho dalších obchodů s obuví, oblečením, doplňky a parfémy. Občerstvení naleznete v přízemí.

Restaurace

Vybírat můžete mezi KFC, McDonald´s, Panda, Mecicana, Pizza Nuovo, Bilbo Šmak, Bok (asijská kuchyně), Nordsee (německá kuchyně s rybami) a nejvyhledávanější restaurace Potrefená husa, která nabízí domácí kuchyni s pivním mokem, který si můžete vychutnat v klidné části Vaňkovky. Otevírací doba jednotlivých restaurací se liší. McDonald´s otevírá už v 7 hod od Po-So, ostatní v 9 hod. A zavírací doba je ve 21 hod, kromě KFC a McDonald´s, kteří mají otevřeno o půl hodiny déle.

Zajímavosti

Celé léto je pro návštěvníky pořádně nabitý program. Celý červenec se mohou těšit fanoušci motorek na spoustu zajímavostí ze zákulisí Supermoto. K vidění budou historické fotografie z období pětadvaceti let Masarykova okruhu, 3 závodní stroje Karla Abrahama a nakonec bude pořádána autogramiáda s Pavlem Kejmarem, Tomášem Trávníčkem, Terezou Hallovou a Liborem Podmolem. Ve Vaňkovce probíhají během roku další akce, výstavy, Cooking show, Nightshopping nebo autogramiády.

Adresa

Galerie Vaňkovka Brno

Ve Vaňkovce 1

602 00 Brno

Otevírací doba obchodů

Po-SO 9:00-21:00

Ne +státní svátky 8:00-20:00

Otevírací doba Interspar

7:00-22:00

Otevírací doba pasáže

7:00-22:00

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *