Hello Kitty

O značce

Hello Kitty, tak zní jméno roztomile vypadající značky bílé kočičky s červenou mašlí, pod kterou by si jen málo kdo představoval hlubší podtext. V Japonsku, odkud tato značka pochází, se jedná o románovou postavu, která přestavuje charakter jádra kawaiiské mladé populární kultury. Právě zde je vyobrazena žena jako bílá kočička s červenou mašlí.
První návrh byl položen Yuko Shimizu. Dnes ji vyrábí japonská společnost Sanrio. Prvním výrobkem byla, v Japonsku v roce 1974, překvapivě vinylová peněženka s typickým obrázkem Hello Kitty. O dva roky později se v USA stal doslova boom s těmito výrobky a firma se ohromně rozrostla.

Charakteristika zboží

Výrobky jsou určeny především pro dospívající a mladé ženy. Nabídka je opravdu rozsáhlá od nálepek, peněženek, oblečení , povlečení až po televizory či výpočetní techniku. V zemích, kde se stala tato značka doslova kultovní, zejména v Asii, je oblíbená i mezi dospělou populací, která si neváhá vylepit svou Hello Kitty například na auto, kabelky nebo pořídit si šperk s touto kočičkou. Kitty se chytla i u malých dětí, a proto právě jim byla věnována kolekce Hello Kitty anime, ve které můžeme vidět panenky, samolepky, pohlednice, oblečení, doplňky, školní potřeby (penály), nádobí a domácí spotřebiče.

Oblečení Hello Kitty

Nabídka oblečení je obravdu velká. Zaměřuje se na pohodlné oděvy na doma , do společnosti nebo na spaní. Na své si přijdou i milovníci doplňků-všelijakých papučí, čelenek, županů nebo růžových brýlí na spaní. Obzvláště velké oblibě se u nás dostává spodnímu prádlu nebo ponožkám, které máme možnost zakoupit v každé prodejně H&M.

Zajímavosti

Výrobci zašli až tak daleko, že vymysleli s Hello Kitty kytary s názvem Hello Kitty Stratocaster a jako by toho bylo pořád málo, tak i letadlo s názvem Hello Kitty Jet. Možná vás nepřekvapí ani vlastní album této značky Hello World v podání kolekce umělců, včetně Keke Palmer a Cori Yarckin. Pokud jste fanoušci video her jistě také znáte zvláštní vydání konzole jako jsou Hello Kitty Dreamcast, Hello Kitty Game Boy Pocket a Hello Kitty Crystal Edition Xbox.

Pobočky

Obchody nalzenete v každém velkém městě v Praze, Brně, Ostravě. Pokud to máte z ruky není problém najít velkou spoustu eshopů na internetu, kde je nabídky opravdu veliká.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *