Hello Kitty

O značce

Hello Kitty, tak zní jméno roztomile vypadající značky bílé kočičky s červenou mašlí, pod kterou by si jen málo kdo představoval hlubší podtext. V Japonsku, odkud tato značka pochází, se jedná o románovou postavu, která přestavuje charakter jádra kawaiiské mladé populární kultury. Právě zde je vyobrazena žena jako bílá kočička s červenou mašlí.
První návrh byl položen Yuko Shimizu. Dnes ji vyrábí japonská společnost Sanrio. Prvním výrobkem byla, v Japonsku v roce 1974, překvapivě vinylová peněženka s typickým obrázkem Hello Kitty. O dva roky později se v USA stal doslova boom s těmito výrobky a firma se ohromně rozrostla.

Charakteristika zboží

Výrobky jsou určeny především pro dospívající a mladé ženy. Nabídka je opravdu rozsáhlá od nálepek, peněženek, oblečení , povlečení až po televizory či výpočetní techniku. V zemích, kde se stala tato značka doslova kultovní, zejména v Asii, je oblíbená i mezi dospělou populací, která si neváhá vylepit svou Hello Kitty například na auto, kabelky nebo pořídit si šperk s touto kočičkou. Kitty se chytla i u malých dětí, a proto právě jim byla věnována kolekce Hello Kitty anime, ve které můžeme vidět panenky, samolepky, pohlednice, oblečení, doplňky, školní potřeby (penály), nádobí a domácí spotřebiče.

Oblečení Hello Kitty

Nabídka oblečení je obravdu velká. Zaměřuje se na pohodlné oděvy na doma , do společnosti nebo na spaní. Na své si přijdou i milovníci doplňků-všelijakých papučí, čelenek, županů nebo růžových brýlí na spaní. Obzvláště velké oblibě se u nás dostává spodnímu prádlu nebo ponožkám, které máme možnost zakoupit v každé prodejně H&M.

Zajímavosti

Výrobci zašli až tak daleko, že vymysleli s Hello Kitty kytary s názvem Hello Kitty Stratocaster a jako by toho bylo pořád málo, tak i letadlo s názvem Hello Kitty Jet. Možná vás nepřekvapí ani vlastní album této značky Hello World v podání kolekce umělců, včetně Keke Palmer a Cori Yarckin. Pokud jste fanoušci video her jistě také znáte zvláštní vydání konzole jako jsou Hello Kitty Dreamcast, Hello Kitty Game Boy Pocket a Hello Kitty Crystal Edition Xbox.

Pobočky

Obchody nalzenete v každém velkém městě v Praze, Brně, Ostravě. Pokud to máte z ruky není problém najít velkou spoustu eshopů na internetu, kde je nabídky opravdu veliká.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *