Ikea Ostrava

Informace o značce Ikea

Ikea patří mezi jednu z největších nábytkářských firem na světě. Tato firma se zaměřuje na výrobu a prodej levného nábytku a interiérních doplňků. Byla založena v roce 1943 Ingvarem Kampradem, švédským podnikatelem.V současné době je vlastníkem Ikea Group nadace Stichting INGKA Foundation. Značka Ikea je známá po celém světě zejména v Evropě, Asii i v USA a Austrálii. Skupina Inter IKEA Centre Group vlastní 28 obchodních center s rozlohou vice než 100 000 m2 v Rakousku, České republice, Slovenské republice, Polsku, Německu, Francii a Švýcarsku.

Kde ji najdete v ČR

V České republice jsou celkem 4 obchodní domy, a to v Ostravě, Brně, Praze 5- Zličín, Praze 9- Černý most. Všechny jsou součástí Avion shopping parku. O pátém obchodním domě se uvažuje v okolí Hradce Králové.

V Brně se tam dostanete směr Dolní Heršpice hned u dálnice D2. V Ostravě směrem Ostrava- Zábřeh, odbočka z frekventované silnice Rudná.

Na Prahu 5- Zličín se nejlépe dostanete z Rozvadovské spojky sjezdem do nákupní zóny nebo metrem na konečnou stanici Zličín a posléze autobusem přímo do nákupního centra. Ikea v Praze 9- Černý most se nachází v areálu Centrum Černý most. Nejsnazší přístup při osobní dopravě je z Východní spojky u sjezdu Nákupní zóna. Metrem na konečné stanici Černý most, na kterou navazuje bezplatná doprava až do nákupního centra.

Co Ikea nabízí

Na počátku historie této značky její zakladatel prodával pouze pera, tužky, peněženky, rámečky, obrázky, hodinky, punčochy. Tedy levné zboží, které se dobře prodávalo. V dnešní době je myšlenka stejná, ale sortiment zboží neskutečné obsáhlý. Najdete zde vše, co potřebujete do výbavy bytu či domu včetně zahrady. Od kompletně zařízené kuchyně až po jednoduché a krásné doplňky do ložnice či koupelny.

Tým Ikea se snaží o minimalizaci využití zdrojů a ulehčit tak manipulaci s vyrobeným produktem a jeho přepravou. Důkazem toho jsou série MICKE a STUVA.

Jsou známí také tím, že se snaží využít maximálně svoje zdroje např. březový stůl NORDEN, který je ze sukovaté horní části stromu. Snaží se být co nejvíc šetrní k našemu zdraví. Do svých výrobků nepřidávají žádné leskotvorné přísady a minimalizují co nejvíce chemické látky. Mezi nejoblíbenější a nejtrvanlivější výrobky značky Ikea patří pohovka EKTORP, kterou vylepšili tím, že je nyní víc skladná a transportovat se jich dá mnohem lépe než dříve. Jedním z nejnovějších výrobků je série MICKE. Je vyráběna z rámů naplněných recyklovaným papírem, a tak činí výrobky velmi lehké a dobře přepravitelné. Na podobném principu je vyrobena take série STUVA. Jistě Vás také zajímá kvalita bavlny, která se využívá na povlaky a polštáře série DVALA. Obsahuje mnohem méně vody a chemických hnojiv. A co takhle lampy? STRANNE patří mezi velmi oblíbené lampy díky tomu, že má velmi sníženou spotřebu. Kombinací LED se solárními panely vznikly solární lampy. Mezi další vychytávky patří bezolovnaté sklenice, pořadače na časopisy KASSET z recyklovaného papíru, baterie RINGSKÄR, které dokáží kontrolovat průtok vody.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *