Lacoste

O značce

Značka Lacoste vznikla v roce 1933 ve Francii a o její vznik se zasloužil slavný tenista René Lacoste. Ten si sám vytvořil první funkční oblečení vůbec, a to tenisové tričko, které na sobě měl při svém vítězství na US Open v roce 1927. Už tehdy jeho hruď zdobil vyšitý krokodýl, jenž symbolizoval tenistovu přezdívku. Oblečení, které odvádí při sportu pot od těla se samozřejmě ihned stalo revolučním objevem a zajistilo Renému Lacoste slušný odbyt a popularitu. Jeho firma se zaměřila hlavně na výrobu tenisových funkčních triček, která byla až do roku 1951 vždy pouze bílá. Jistou krizí si firma Lacoste prošla v devadesátých letech, kdy se soudila s jistou čínskou značkou kvůli téměř identickým logům. Dnes už je však opět na výsluní a slovo Lacoste je téměř synonymem kvality a částečně i luxusu. V sortimentu firmy kromě tenisových triček můžeme najít i boty, tašky, hodinky nebo kabelky.

Charakteristika zboží

Oblečení Lacoste je vhodné nejen pro sport, ale v širokém sortimentu si vyberete i oblečení do společnosti a běžné nošení. Základem je kvalitní materiál a sportovní vzhled modelů. Lacoste si zakládá na jednoduchosti, většinou sází na jednobarevnost a preferuje pohodlí před experimenty.

Dámská kolekce se vyznačuje svou univerzálností. Obsahuje kolekci Club, kde najdete oblečení pro denní nošení a potom druhou sekci se sportovním oblečením.  Mezi kolekce mi však není velký rozdíl, modely se dají nosit téměř kdykoli. Lacoste sátí na jasné barvy a jejich kombinace, výsledek však vždy působí elegantně. Dámské boty Lacoste působí až aerodynamicky, kromě sportovních bot nabízí značka také balerínky nebo kotníčkové boty. Velkým lákadlem pro ženskou populaci jsou bezesporu také kabelky Lacoste, na kterých nikdy nechybí tradiční krokodýl. Slavný je též parfém Lacoste Pour Femme.

Pánská kolekce přesně padne mužům, kteří milují eleganci a zároveň hledají pohodlí i při větším pohybu. Hlavním proudem jsou zde samozřejmě trička tenisového střihu s různým barevným provedením. Velmi oblíbené jsou také svetry Lacoste, které tvoří ideální doplněk ke košili i tričku. Stejně jako u dam, i pánové mají na výběr z široké nabídky vkusné obuvi.

Nová kolekce Lacoste

Podzim a zima má u značky Lacoste jasnou podobu. Všechny modely v nové kolekci se striktně drží tónů velbloudí hnědi, béžové a šedé. Hlavním bodem kolekce jsou teplé kabáty, pro dámy přiléhavé kalhoty a pro pány elegantní světlé oblekové kalhoty. Kromě hlavního proudu béžových modelů se můžeme pokochat kombinací černé a červené, nejčastěji v pruzích a s pletenými doplňky. Tuto zimu budou vládnout hřejivé kabáty a ještě teplejší jednobarevné šály!

Zajímavosti

René Lacoste byl mezi svými přáteli a soupeři známý jako Krokodýl díky svému stylu hry a průbojnosti, proto mu jeho přítel vyšil na jeho sportovní sako právě toto logo, které se později stalo znakem Reného oděvní firmy. Dnes firma sponzoruje mnohá tenisová, golfová a další sportovní utkání.

Pobočky

Pro české milovníky značky Lacoste stále ještě nejsou příliš příhodné podmínky pro nákup. Nejjistější způsob, jak tuto značku získat, je cesta do Prahy. Tam se totiž nachází nejvíce značkových obchodů Lacoste, a to v ulici Na Příkopě, v Pařížské ulici a v Paláci Flóra. V Brně potom Lacoste najdete v Galerii Vaňkovka nebo OC Olympia. Nejjistější cestou proto je nákup v online e-shopu na internetu.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *