New Yorker

O značce

New Yorker nebýval vždy tak rozsáhlou sítí obchodů, jakou je dnes. Tato značka se totiž objevila v roce 19671 v německém Flensburgu jako jeden malý obchod s jeansy. Následovalo rychlé rozšíření poboček po celém Německu a v Česku se objevil první obchod značky New Yorker v roce 1998. Dnes má po celém světě 805 poboček a stává se čím dál tím oblíbenějším. New Yorker se zaměřuje hlavně na mladou generaci teenagerů a na sortimentu se tento fakt viditelně odráží nejen na podobě výrobků, ale i na jejich ceně. Pod název New Yorker spadá ve skutečnosti hned několik různých oděvních značek. Jedná se zejména o Amisu, Fishbone, Censored nebo Smog. Právě proto v obchodech New Yorku naleznete takové množství nejrůznějších kolekcí oblečení.

Charakteristika zboží

Jelikož se jedná o značku zaměřenou především na mladé lidi, snaží se tato společnost přizpůsobit tomu veškeré své zboží. Proto se firma snaží držet co nejnižší ceny a zároveň co nejvíce rozšířit výběr oblečení a doplňků. Sortiment je opravdu široký, přes plavky a boty až po zimní bundy.

Dámské kolekce New Yorker nabízí opravdu nepřeberné množství stylů a materiálů. Svoje si najdou jak romanticky naladěné slečny, které milují volánky, lehké materiály a květinové vzory, tak i rockerky, které preferují černou a originální zábavné potisky triček. Pokud sháníte oblečení na sport, ani vás New Yorker nezklame, můžete si vybrat z nabídky elastických kalhot a triček.

Pánské kolekce New Yorker se zaměřují hlavně na street oblečení. I pánové si mohou vybrat z široké škály oblečení mnoha stylů a velké nabídky doplňků. New Yorker nabízí velké množství barevných triček s originálními potisky stejně jako nezvyklé barevné kombinace kalhot a mikin. Pokud chcete experimentovat, zkuste mezi sebou kombinovat jednotlivé kusy oblečení.

Nová kolekce New Yorker 2010

Jelikož značka New Yorker se nevyznačuje pouze jednou kolekcí, podíváme se na některé kolekce zvlášť. Například Fishbone přináší výrazné barvy, leopardí potisk a úzké kalhoty. Hitem podzimu jsou tu minisukně a šaty s výraznými doplňky. Pro pány Fishbone přinesl prošívané péřové bundy a trička s veselým potiskem. Oproti tomu Amisu se drží zejména tlumených podzimních barev a veškeré oblečení sází na eleganci. Do této kolekce patří kožešinové vesty a svůdné kabátky, dívčí styl se odrazí i ve volánových blůzách a decentních jednoduchých šatech. Mužům přineslo Amisu výrazně uvolněnou street módu, kde mohou najít ležérní saka nebo slušivé vesty.

Zajímavosti

Stejně jako mnoho oděvních značek, ani New Yorker nezapomíná na sponzoring. Vlastník značky Friedrich Knapp v roce 2009 založil fond “NewYorker Stiftung. Friedrich Knapp”, který pomáhá kulturně vzdělávat sociálně znevýhodněné děti. Friedrich Knapp také daroval  1 milion euro na pomoc obětem zemětřesení na Haiti a stejnou částku i obětem záplav v Pakistánu.

Pobočky

V Praze najdete obchody New Yorker v každém větším nákupním centru, například v OC Arkády nebo OC Plaza. Pokud jste z Brna, zavítejte například do OC Olympia či na náměstí Svobody. Ostrava nabízí obchody New Yorker v OC Avion Shopping Park, Havířov v ulici Před tratí, Plzeň v ulici Rokycanská. Ve Zlíně najdete obchod New Yorker na Tyršově nábřeží.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *