Nike

O značce

Firma Nike patří bezesporu mezi nejslavnější a nejúspěšnější světové výrobce sportovní obuvi, oblečení a doplňků. První bota Nike byla navržena roku 1968 a na trhu se objevila v roce 1971. Hlavním cílem firmy Nike tehdy bylo poskytnout sportovcům co nekvalitnější obuv, která by napomáhala k lepším výkonům. Zakladatelé Nike Bill Bowerman a Phil Knight brzy slavili velké úspěchy, a tak se vrhli i do výroby originálního sportovního oblečení a doplňků. Jméno firmy se inspirovalo starověkým Řeckem a bohyní Niké, božstvo dopomohlo i k získání dnes již světoznámého znaku pro Nike, fajfky. Ta symbolizuje křídlo řeckých bohů. Nike se může chlubit technologií používanou NASA, díky které v roce 1979 začala využívat tlumící systém „Nike Air“. Později přichází velké úspěchy na poli sportu, několik sportovců v botách Nike získává olympijské zlato. Od té doby letí hvězda značky Nike pouze vzhůru a z jejího sortimentu si můžeme vybírat boty, oblečení nebo i batohy. Jelikož se jedná o úspěšnou značku, vlastní Nike hned několik menších značek. V Česku je nejznámější například Converse.

Charakteristika zboží

Pánská kolekce oblečení firmy Nike se vyznačuje jednoduchostí a stylem, který pánové určitě ocení. Nike sází na osvědčený design, setkáme se nejčastěji s jednobarevnými tričky, která zdobí pouze logo Nike. Pro mladou generaci však firma připravila i oblečení s trendovým a barevným potiskem. V kolekci najdete hlavně sportovní oblečení, pánové si ale můžou vybrat i z městské módy.

Dámská kolekce skrývá kromě tradiční jednoduchosti a elegance značky Nike také zvýraznění ženských křivek. Pokud chcete při sportu vypadat i svůdně, v dámské kolekci si určitě vyberete. Nike sází na pastelové barvy a elastické materiály, které se pro sport výborně hodí. Stejně jako u pánské kolekce, i tady existují kousky, které oslní netradičním potiskem a originálním designem.

Na své si u značky Nike přijdou i děti. V dětské kolekci je brán ohled hlavně na pohodlí malých sportovců. Nike používá při výrobě sportovního oblečení vždy ty nejnovější technologie, a proto se nemusíte bát, že byste svému dítěti neposkytli jen to nejlepší.

Zajímavosti

Jelikož značka Nike není jen o sportovním oblečení a neoznačují pouze kopačky, můžete využít jedinečné služby. Na stránkách www.nike.com si můžete upravit design bot přímo pro vás. Stačí si u vybraného modelu bot přizpůsobit barvy jednotlivých částí bot tak, aby vám byly nejen pohodlné, ale také přesně vyhovovaly vašemu vkusu. Vybírat můžete nejen z mnoha barev, ale například i z materiálu, nebo grafického potisku. Když boty vypadají tak, jak si přejete, máte samozřejmě možnost nákupu. Služba se nazývá Nikeid a přístup k ní najdete přímo na domácí stránce značky Nike.

Podzimní a zimní kolekce bot Nike

Pokud si potrpíte na nejnovější trendy, prohlédněte kolekci bot značky Nike pro letošní podzim a zimu. Kolekce obsahuje jak pánské, tak i dámské „kecky“ aneb městskou obuv. Jelikož teploty už klesají, je v kolekci použita zejména kůže. Většina bot má zvýšený okraj, aby nás nezábly kotníky.  Pánské i dámské kecky mají podobný design, můžete se tak v páru dokonale sladit. Co se týče barev, každý si vybere. Najdeme jak odstíny zemité a tlumené, tak i zářivě růžovou nebo oranžovou.

Pobočky

Pokud patříte mezi milovníky zlevněného oblečení a bot, určitě si nenechte ujít návštěvu Hatě u Znojma, kde se rozkládá outlet shop se zbožím značky Nike. V Praze najdete zboží Nike například v OC Chodov nebo ve specializované prodejně Nike Prague Store na Václavském náměstí. V případě, že jste z Brna, navštivte OC Olympia nebo A3 Sport v ulici Ve Vaňkovce. Další obchody, ve kterých Nike najdete, jsou v Ostravě (A3 Sport v ulici Novinářská), Liberci (OC Fórum) nebo v AFI Palace v Pardubicích

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *