PUMA

O značce

Historie značky Puma připomíná filmové drama. Na počátku všeho sdíleli dva bratři Dasslerovi společný sen – firmu na výrobu sportovní obuvi. Zrodily se však mezi nimi značné spory, jak tuto firmu pojmenovat. To mělo v roce 1948 za následek jejich rozchod a problém oba muži vyřešili vskutku bravurně. Každý si založil firmu vlastní. První, Adolf, svůj podnik pojmenoval Adidas. Druhý, pro nás zajímavější, Rudolf, dosadil do emblému firmy kočkovitou šelmu ve skoku a značce přiřadil trefný název – Puma. Dnes tato firma nevyrábí jen sportovní obuv,u které začínala, ale i oblečení a nejrůznější vybavení pro sport, batohy, tašky a kabelky.

Charakteristika zboží

U značky Puma se můžeme kochat opravdu obdivuhodnou šíří sortimentu. Nabízí hned několik kolekcí obuvi a oblečení nejen pro sport, ale i pro běžné nošení. Přesto je poznat, že primárním zaměřením značky byly a budou boty. Ovšem ani v oblečení nezaostává, drží se nejnovějších trendů a zaměřuje se hlavně na mladou generaci.

U dámské kolekce Puma je na první pohled vidět, na co se tvůrci zaměřují. Je to hlavně pohodlí a použití kvalitních materiálů, které zajišťuje dlouhou životnost a užitnost oblečení. Dominují zde jednoduché střihy, které jsou obohaceny originálními pestrými potisky. Trocha extravagance na nás zavane z kolekce Motion, kde je často užíváno šusťákoviny, zářivých barev a nezvyklých střihů.

Pánská kolekce značky Puma sedne zřejmě každému muži, jelikož ze široké nabídky si vybere opravdu každý. Od sportovních triček přes svetry a mikiny až ke košilím. Všechny ale mají něco společné, a to kvalitní materiály, ze kterých jsou vyrobeny. V pánské kolekci převažuje černá, ale ani milovníci barev nepřijdou zkrátka.

Nová kolekce Puma

Podzim a zima 2010 budou s Pumou ve znamení tepla a pohodlí. Prožijeme návrat k jednoduchým střihům, ubereme na potiscích a místy si uděláme radost střihovým ozvláštněním klasiky. Hitem jsou prošívané zimní péřové bundy s kožešinkou a vestičky stejného designu. V zásadě se však Puma drží klasiky a praktického sportovního stylu, který sluší každému a hodí se i na denní nošení. Nová kolekce přinesla také čerstvá vítr do oblasti bot. Letošní zima se ponese v urban stylu, botám vévodí černá, šedá a bílá. Jinak jednoduché boty jsou často doplněny výrazným doplňkem, který jen tak nepřehlédnete.

Zajímavosti

Puma není jen výrobce oblečení a bot, díky tomu, že vlastní obchody přibližně v osmdesáti zemí, má širokou oblast specializací. Jak je ze sortimentu patrné, intenzivně se věnuje závodům F1a jejich propagaci, je také sponzorem několika fotbalových soutěží a chlubí se tvářemi jako Pelé, Eusébio, Johan Cruijff, Enzo Francescoli nebo Diego Maradona. Velkou výhrou značky Puma byl sponzoring Usaina Bolta na OH v Pekingu v roce 2008.

Pobočky

Výrobky značky Puma můžete v Praze najít v OC Letňany nebo OC Chodov, v Brně potom například v OC Olympia a v ulici Ve Vaňkovce. Pokud jste z Plzně, můžete si zboží značky Puma zakoupit Puma shop v OC Olympia, v Ostravě navštivte OC Futurum. Obyvatelé Zlína mohou zavítat do Kollárovy ulice. Značku Puma můžete najít taky ve většině obchodů A3 sport.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *