Replay

O značce

Všechno to začalo nevinně, když se roku 1978 Claudio Buziol rozhodl začít vyrábět oblečení pod svou vlastní značkou – Replay. Všiml si totiž, že v jeho rodné Itálii silně chybí firma, která by nabízela pohodlné oblečení pro denní nošení a zároveň kladla vysoké nároky na kvalitu zpracování. Až do roku 1989 se pod značkou Replay skrývaly pouze trička, poté však přišel zlom a na trh přišla první kolekce džínů. Tím si Replay zajistil pevnou pozici na textilním trhu a džíny šly doslova na dračku. Následuje rozšíření sortimentu o spodní prádlo, později i o brýle, šperky nebo boty.

Charakteristika zboží

Hlavním heslem výrobců značky Replay je „pohodlí především“, a to se odráží na použitých materiálech i celkovém vzhledu výrobků. Nemusíte se proto bát, že byste se v oblečení Replay nemohli pohybovat, bylo navrženo právě pro volné dny a běhání po italských plážích.

Dámská kolekce značky Replay však nenabízí pouze trička pro volný čas, v nabídce oblečení jsou pevně zastoupeny i modely do společnosti s nádechem jemné elegance. Stejně však převládají volné střihy triček, topů a košil, naopak u džínů se Replay drží aktuální módy – přiléhavých zúžených nohavic. Replay si oblíbí ženy milující komfort a originalitu, oblečení je zdobeno poutavými potisky a precizně vyvedenými detaily.

Pánská kolekce Replay se také drží priority pohodlí a stejně jako u dámské kolekce, i tady si můžeme vybírat z mnoha originálních potisků. Kolekce se nese ve jménu tlumených barev, najdeme zde zejména šedivou, tmavě modrou nebo fialovou. Mikiny s kapucí i bez, svetry nebo podzimní bundy, pánové se rozhodně nebudou cítit kolekcí Replay ochuzeni! Na rozdíl od dam se však pánská kolekce vyhýba příliš upnutým džínům a drží se klasického pánského střihu a provedení.

Nová kolekce Replay

Na podzim a zimu 2010 značka Replay naordinovala jasný módní směr – džíny s efektem „used“ a vestičky ze stejného materiálu. Podzimní Replay přichází také s výraznými vzory svetrů a košil, drží se zemitých barev doplněných typicky džínovou modrou. Vrací se také džínové bundy, vesty sukně a kabelky. Replay přichází s širokou nabídkou svetrů s výrazným vzorem pleteniny, které efektně doplňují všudypřítomnou džínovinu.

Zajímavosti

Opravdu originální projekt značky Replay se každoročně koná v obchodě v Rytířské ulici v Praze. Charitativní akce značky Replay spočívá v tom, že v rámci tradiční akce můžete za pultem obchodu místo prodavaček spatřit známé české modelky. Mezi zúčastněné patří například Alena Šeredová, Diana Kobzanová nebo Kateřina Průšová. Výtěžek z projektu jde samozřejmě na dobrou věc, například v roce 2008 šly všechny utržené peníze ve prospěch jednotky intenzivní péče v Ústí nad Labem.

Pobočky

Dnes má už značka Replay i v České republice bohatou základnu obchodů a poboček, nemusíte se tedy bát, že byste svou oblíbenou značku nenašli. V Praze stačí navštívit Rytířskou nebo Dlouhou ulici na Starém Městě, Replay najdete i v OC Chodov a OC Nový Smíchov. V Brně zajděte do Orlí ulice, v Plzni potom do Rooseveltovy ulice.  Pokud jste ze Zlína, Replay sídlí v Kvítkové ulici, v Teplicích je obchod v Krupské ulici. Replay najdete i jako outlet v několika outletových prodejnách v Praze.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *