Versace

O značce

Tato vznešeně znějící značka byla založena ještě vznešenějším tvůrcem Gianni Versacem. Jako světoznámý italský návrhář se proslavil především neobvyklou tvorbou doplňků, šperků, bytových doplňků, parfémů a samozřejmě oblečením. Přestože byl gay, dokázal toho plně využít. A to je možná to, proč lidé jeho značku milují je v ní erotičnost, nápaditost a extravagance. Jeho modely obdivují i velmi známé osobnosti jako jsou Elton John, Madonna, princezna Diana. Na své si přijdou jak exhibicionisti, tak i konzervativní politici.
Jeho učení začalo v útlém věku, kdy pomáhal matce sbírat drahokamy, které pak přišívali do šatů. Studoval architekturu, předtím než se odstěhoval do Milána a kde 26 let tvořil.
Versace je rodinný podnik. Po smrti Gianniho se stala víceprezidentkou jeho mladší sestra Donatella versace a ředitelem společnosti je jeho starší bratr Santo Versace.

Charakteristika zboží

Versace vytvořila mnoho řad make-up kolekcí. Mezi ně patří Versace Couture, Versace Jeans Couture, Versace Home Collection, Versus, and Versace Collection. Versace
Couture řada se zaměřuje na ručně vyráběné oděvy, šperky, hodinky, parfémy (ten z poslední kolekce mi voní jako Playboy parfém), kosmetiku, kabelky, boty a bytové doplňky. Couture šaty mohou stát okolo $ 10,000 a obleky přibližně $ 5,000.
Versace Jeans Couture je ležérně zaměřenou řadou oblečení. Snaží se o neformální dojem např. klasické džínové košile s potiskem Versace. Je snadno dostupné, jak na trhu, tak i cenově. Tato řada je distribuována přes 56 butiků a značkových obchodů, na více než 1800 místech.

Parfémy

Bright crystal, tak se jmenuje nejpropagovanější parfém od společnosti Versace. Tento vzácný drahokam vyjadřuje křišťálovou svěžest, smyslnost a světelný jas. Mezi jeho esence patří granátové jablko, magnólie, pivoňka, lotosový květ, jantar, acaja a pižmo.
Láhev působí velmi bohatým a luxusním dojmem a neměla by jistě chybět sebevědomým ženám, které chtěji oslnit květinovou vůní.
Zajímavosti

15.července 1997 byl Gianni Versace zavražděn před svým domem v Miami. Vrahem byl jeho zhrzený milenec Andrew Cunanan. Na jeho pohřeb v Milánské katedrále dorazilo přes 2000 lidí. 50% dědictví získala Donatellina dcera Allegra. Mezi nimi byli známé osobnosti jako Giorgio Armani , Karl Lagerfeld , Diana princezna z Walesu , Naomi Campbell , Madonna , Courtney Love , Luciano Pavarotti , Carla Fendi a Carolyn Bessette-Kennedy. Elton John a Sting pro něj zhudebnili 23. žalm.

Pobočky
Celkem existuje kolem 81 butiků po celém světě. U nás tuto značku najdete v Praze.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *